Yumurta Maskesi ile Doğal Güzellik | Tesettür Gelinlik Modelleri
Resim Bulunamadı

Yumurta Maskesi ile Doğal Güzellik

6 Eylül 2015
1.731 views
 • Yumurta Maskesi ile Doğal Güzellik

  Her kadının düzenli olarak cilt bakımı yapması gerekir. Ancak her zaman cilt bakım ürünleri ucuz olmayabiliyor. Buna ek olarak her zaman kullanabileceğiniz bir kozmetik ürünü bulabilmeniz için de cilt tipinizi iyi bilmeniz ve araştırmanız gerekir. Özellikle cilt tipinize göre uygulayabileceğiniz kürler cildinize iyi gelecektir.

  Doğal cilt bakımı için yapabileceğiniz maskeler için evdeki malzemelerden yararlanabilirsiniz. Yumurta maskesi bu anlamda kullanabileceğiniz basit ve kolay maskelerden bir tanesidir. Cildinizin canlanmasına, renk açılmasına yardımcı olacağı gibi yumurta maskesi cildin gerilmesini ve kırışıklıkların yumuşamasına yardımcı olur.

  Elbette her maddede olduğu gibi yumurta kullanırken de alerjinizin olup olmadığına dikkat etmeniz gerekir. Bunun için maskeyi yüzünüzün küçük bir kısmında deneme yaparak da alerji olup olmadığına bakabilirsiniz. Maskenin yapılışını aşağıda bulabilirsiniz:

  Yumurta Maskesi:                                          

  Bir adet yumurtanın akını bir kaseye koyup çırpın. Yumurta akı köpürünceye kadar çırpmanız gerekiyor. Sonrasında bir makyaj fırçası yardımı ile yüzünüze hafif bir şekilde uygulayın. On dakika beklettikten sonra yüzünüzü ılık su ile yıkayın ve yüzünüzü nemlendirin.

  Aynı maskeyi siyah noktaları temizlemek için de kullanabilirsiniz. Bunun için yüzünüze yumurta akını uyguladıktan sonra siyah nokta olan bölgelere peçete koyun. Üzerinden tekrar yumurta akı sürerek kurumasını bekleyin. Kuruduktan sonra hafifçe çıkarın ve yüzünüzü temizleyin.

  Hem kolay hem de ucuz bir şekilde uygulayabileceğiniz yumurta maskesi ile daha güzel bir cilde sahip olabilirsiniz.

 • Bu Yazılar da ilginizi çekebilir
  Gelin Makyajı Nasıl Olmalı?
  Gelin Makyajı Nasıl Olmalı?
  Sivilceli Ciltler İçin Aspirin Maskesi
  Sivilceli Ciltler İçin Aspirin Maskesi
  Makyaj Yaparken Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar
  Makyaj Yaparken Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar
  Düğün Öncesi Dudak Dolgunlaştırma Yöntemi
  Düğün Öncesi Dudak Dolgunlaştırma Yöntemi
 • Yorum Yapmak İster misiniz?

  İsim ve mail adresinizi yazın. E-Posta adresiniz gizli kalacaktır.