Tesettür Kına Kaftan Modelleri | Tesettür Gelinlik Modelleri
Resim Bulunamadı

Tesettür Kına Kaftan Modelleri

31 Mart 2019
65 views
 • Sponsor Bağlantı
  Tesettür Kına Kaftan Modelleri

  Geçmişten günümüze kadar ulaşmayı başaran en güzel adetlerimizden birisi de kına gecesidir. Moda trendleri değişse dahi kına gecesi geleneği değişmemektedir. Yıllara meydan okuyan bu gelenek birbirinden şık kına elbiseleri ile kutlanmaktadır. Tesettür kına kaftan modelleri tesettürlü bayanların kına geceleri için tercih edebileceği birbirinden şık modellere sahip. Kaftan süslü ve biraz da abartılı bir kına elbisesidir. Bu elbisede astar kullanılmaz. Kaftanın içine astar yerine elbise giyilir ve kınanın ilerleyen saatlerinde gelin adayı kaftanı çıkararak bu elbise ile devam eder. Kullanım açısından avantaj olan kaftan son yıllarda birçok gelin adayının vazgeçilmez seçimlerinden oluyor.

  Tesettür Kaftan Modelleri

  Bordo ve kırmızı renkler kına geceleri için en ideal seçimdir. Kaftan modellerine baktığımızda bilhassa işlemeli tarzların son dönemlerde ilgi çeken modellerden olduğunu söylemek mümkün.

  Kına gecesi deyince her ne kadar akla ilk kırmızı renk gelse de tesettür kaftan modelleri arasında yeşile de sıkça rastlamaktayız. Özellikle de beyaz tenli ve renkli gözlü bayanlar için yeşil kına kaftanlarının mükemmel bir seçim olacağını söyleyebiliriz.

  İşlemeli ve rengarenk kaftan modelleri son yıllarda gelin adaylarını heyecanlandırıyor. Mor kaftan tercih ederek kına gecenizde unutulmaz bir renk seçimine imza atabilirsiniz.

  Sponsor Bağlantı

  Abartıdan hoşlanmayanlar için kabarık olmayan düz kaftan modelleri mevcuttur. İşlemeli ve kol detayları kaftanlar kına gecelerinde sadeliğini ön plana çıkarmak isteyenlerin seçimi olmaktadır.

  İddialı olmayı sevenler için hem renkli, hem işlemeli, hem de kabarık kaftan modelleri ile kına gecesinde şık bir gelin olmak mümkün. Özellikle kaftan ile uyumlu tesettür modeli yaptırarak şıklığınızı zirveye taşıyabilirsiniz.

  Modaya uyum sağlamak isteyenler için Hürrem Sultan kıyafetlerini andıran işlemeli ve farklı kaftan modelleri de sezonun ilgi çekenleri arasında yer alıyor. Bu tarz tesettür kına kaftanı modeli seçerek kendinizi sultanlar gibi hissedebilirsiniz.

  Kaftan seçimi yaparken ten renginizi ve boyunuzu mutlaka göz önünde bulundurmalısınız. Uzun boylular için her model şık dururken, kısa boylu bayanlarda aşırı kabarık kaftanlar olumsuz sonuçlara neden olabilmektedir. Bu nedenle hafif kilolu bayanların hem renkli, hem de işlemeli düz kaftan modelleri ile şıklık yakalaması mümkündür.


 • Bu Yazılar da ilginizi çekebilir
  Modern Kına Gecesi Nasıl Yapılır?
  Modern Kına Gecesi Nasıl Yapılır?
 • Yorum Yapmak İster misiniz?

  İsim ve mail adresinizi yazın. E-Posta adresiniz gizli kalacaktır.