Metabolizmayı Hızlandıran Besinler Nelerdir? | Tesettür Gelinlik Modelleri
Resim Bulunamadı

Metabolizmayı Hızlandıran Besinler Nelerdir?

18 Nisan 2019
83 views
 • Sponsor Bağlantı
  Metabolizmayı Hızlandıran Besinler Nelerdir?

  Yaz aylarının gelmesi ve düğün telaşlarının da başlaması ile birlikte gelin adaylarının kilo problemi de artmıştır. Hayal ettiğiniz gelinliğin içinde güzel görünmek için fazla kilolarından kurtulmaya çalışanlardansanız metabolizmayı hızlandıran besinler nelerdir sorusu için sunduğumuz önerileri dikkate almalısınız. Özellikle yaklaşan düğün sürecinde hareketli günler geçireceğiniz için bu besinleri tüketerek kolayca kilo vermeniz mümkündür. Metabolizma için faydalı besinler tüketmeniz kısa sürede hayal ettiğiniz kiloya ulaşmanızı sağlar. Bu aşamada kararlılık ve azmin de önemli olduğunu unutmamalısınız.

  Yeşil Çay

  Yeşil çay metabolizmayı hızlandıran en faydalı besinlerden biridir. İçerdiği antioksidan ve fitokimyasallar sayesinde metabolizmanın daha hızlı çalışmasını sağlayan yeşil çay diyet listelerinin vazgeçilmezidir. Günde en az 2 fincan yeşil çay tüketerek metabolizmanızın daha hızlı çalışmasını sağlayabilirsiniz.

  Lifli Gıdalar

  Lifli gıdalar vücudun enerjisini artırarak metabolizmanın daha hızlı çalışmasına yardımcı olur. Kabızlık ve ishal gibi bağırsak sorunlarını çözmede lifli gıdaların faydasını görebilirsiniz. Ispanak, brokoli, lahana, yulaf, greyfurt ve elma gibi besinler en faydalı lifli gıdalardandır.

  Tarçın

  Kan şekerini düzenlemeye yardımcı olan tarçın aynı zamanda iştah azaltıcı etkiye de sahiptir. Vücut ısısını yükselten tarçın metabolizmayı hızlandırarak daha fazla kalori harcanmasını da sağlar.

  Sponsor Bağlantı

  Yumurta

  Uzun süre tokluk hissi sağlayan yumurta kahvaltı listelerinin vazgeçilmez besinidir. Düşük kalorisi sayesinde metabolizma hızlandıran besinler arasında yumurtayı mutlaka bulundurmanızı öneririz.

  Yulaf

  İster kahvaltıda, isterseniz de ara öğünlerde su ya da süt ile yulaf karıştırıp tüketebilirsiniz. Düşük glisemik indeksi sayesinde en sağlıklı karbonhidratlardan olan yulaf vücuda enerji vererek metabolizmanın daha hızlı çalışmasını sağlayacaktır.

  Salata

  Yağ yakıcı etkisi bilimsel olarak kanıtlanan salata tokluk hissi konusunda da en faydalı besindir. Özellikle marul midede çok fazla yer kapladığı için diyet listelerinde altın değerindedir. Metabolizmanızın sağlıklı işleyişi için salataya hayatınızda bolca yer verin.

  Balık

  Protein metabolizmanın düzenli çalışması için en gerekli vitaminlerden biridir. Omega-3 kaynağı olan balık sağlıklı beslenme için haftada en az 2 kez tüketmeniz gereken bir besin kaynağıdır.

  Acı Biber

  Altın değerinde bilgiyi en sona saklayalım istedik. Metabolizma hızlandırıcı besinler listesinde acı biber altın değerindedir. ‘’Capsaicin’’ adlı yakıcı bir madde içeren acı biber metabolizmayı hızlandırarak kısa sürede yağ yakımı sağlar. Acı biber tüketimi metabolizma hızını neredeyse iki katına çıkarmaktadır.


 • Bu Yazılar da ilginizi çekebilir
  Zayıflamanın Kolay Yolları
  Zayıflamanın Kolay Yolları
  Zayıflamaya Yardımcı Olan Besinler
  Zayıflamaya Yardımcı Olan Besinler
  Yaza Fit Girmenizi Sağlayacak Gelin Diyeti İçin Öneriler
  Yaza Fit Girmenizi Sağlayacak Gelin Diyeti İçin Öneriler
 • Yorum Yapmak İster misiniz?

  İsim ve mail adresinizi yazın. E-Posta adresiniz gizli kalacaktır.