Gelin Makyajı Nasıl Olmalı? | Tesettür Gelinlik Modelleri
Resim Bulunamadı

Gelin Makyajı Nasıl Olmalı?

2 Eylül 2015
1.843 views
 • Gelin Makyajı Nasıl Olmalı?

  Kadınlar için güzellik herşeyden önce gelir. Her yerde her şartta güzel olmak isterler. Özellikle özel zamanlarda kendilerinden daha güzel kimse olmasın diye hayli çaba sarfederler. Söz konusu olan kendi düğünleri ise herşey daha mükemmel olmalı. Gelinliğinizi seçtiniz sıra geldi makyajınıza, hayatınızın bu mutlu gününde kusursuz bir gelin makyajı için ne yapmalısınız?

  Gelin makyajı sizin güzelliğinizi ön plana çıkarırken kesinlikle abartıdan uzak ve doğal görünmenizi sağlamalı. Gelinlik rengi beyaz olduğu için abartılı bir makyaj olumsuz anlamda dikkat çekecektir. Hafif bir makyaj düğün için en ideal olanıdır. Kusursuz bir makyaj için ilk olarak cildinizi olabildiğince pürüsüz bir hale getirmelisiniz. Pudra ve fondöten seçiminiz bu noktada önem taşımaktadır. Ten renginizle uyum sağlayan ve ciltte tabaka oluşturmayan doğal görünümlü fondotönler ideal seçim olacaktır.

  Makyajın en önemli unsurlarından biri de far ve rimeldir. Gelinlere çok koyu farlar önerilmemekle birlikte kirpikleri ön plana çıkaracak ve dolgun gösterecek rimel kullanmaları yerinde olacaktır. Ruj olarak ten renginize göre pembe, kırmızı, erik kurusu gibi renkler seçebilirsiniz. Hafif pembe, şeftali renklerinde bir allık yanaklarınızın doğal görünmesini sağlayacak elmacık kemiklerinizi belirginleştirecektir.

 • Bu Yazılar da ilginizi çekebilir
  Yumurta Maskesi ile Doğal Güzellik
  Yumurta Maskesi ile Doğal Güzellik
  Sivilceli Ciltler İçin Aspirin Maskesi
  Sivilceli Ciltler İçin Aspirin Maskesi
  Makyaj Yaparken Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar
  Makyaj Yaparken Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar
  Düğün Öncesi Dudak Dolgunlaştırma Yöntemi
  Düğün Öncesi Dudak Dolgunlaştırma Yöntemi
 • Yorum Yapmak İster misiniz?

  İsim ve mail adresinizi yazın. E-Posta adresiniz gizli kalacaktır.