Düğün Pastası Seçimi Nasıl Yapılmalıdır? | Tesettür Gelinlik Modelleri
Resim Bulunamadı

Düğün Pastası Seçimi Nasıl Yapılmalıdır?

21 Mart 2019
81 views
  • Sponsor Bağlantı
    Düğün Pastası Seçimi Nasıl Yapılmalıdır?

    Pasta kesme töreni düğünlerin vazgeçilmez ve en ilgi çekici anıdır. Gecenin en tatlı kısmı olan bu an yıllar boyu hem çiftler, hem de konuklar için unutulmayacak bir anıdır. Tam da bu noktada çiftlerin bu anı ölümsüzleştirmek için seçeceği pasta modeli önemlidir. Düğün konseptine uygun pasta seçimi son yıllarda en dikkat edilen detaylar arasında yer alıyor. Sizlere düğün pastası seçimi nasıl yapılmalıdır sorusu için birkaç öneri hazırladık.

    Düğün pastası için bu kadar özenmeye gerek var mı demeyin. Siz belki fark etmeyeceksiniz, ancak düğününüzün en unutulmaz anı pasta töreni olacak. Özellikle de konsepte uygun pasta seçimi yapılmadığında bu detay konuklarınızın gözünden kaçmayacak. Düğün pastasını seçerken gelinlik ve damatlık modeli ile uyumdan mevsime, düğün konseptinden mekana ve davetli sayısına kadar en ince detayı göz önünde bulundurmanız gerekecektir.

    Düğün Pastası Seçimi İçin Öneriler

    Düğün pastanızı son yılların trendlerine uygun seçmek istiyorsanız gold rengine yönelebilirsiniz. Geçtiğimiz sezon gold renginin düğün konseptleri için vazgeçilmez olduğunu hatırlatırız. Tümünü gold renk istemiyorsanız pastanızın çiçeklerle farklılaştırılmasını isteyebilirsiniz.

    En beğenilen düğün pastası modelinin çiçeklerle dekore edilmiş pastalar olduğunu gönül rahatlığı ile söyleyebiliriz. Özellikle de restoran ya da ev ortamı gibi kalabalık olmayan bir düğün konsepti için pasta seçimi yapacaksanız birkaç katlı ve çiçek süslemeleri ile dikkat çeken bir model tercih edebilirsiniz.

    Konsept kır düğünü ve sıcak bir yaz akşamı ise çiçekli pasta modelleri ideal bir seçim olacaktır. Ancak akşam düğünü için aşırı renk karmaşasından kaçınmakta ve pastayı beyaz seçmekte yarar var. Çiçeklerden gelen renk detayı yeterli olacaktır.

    Sponsor Bağlantı

    Son yıllarda temalı düğünler oldukça dikkat çekiyor. Retro ya da vintage konseptler için farklı objeleri yansıtan pasta modelleri ideal oluyor. Deniz kabukları şekline yer verilen bir pasta modeli ile gelinin tacı ve masaların üzerindeki dekorlarda bütünlük sağlanabilir.

    Kalabalık bir salon düğünü için hiç düşünmeden çok katlı ve gösterişli bir düğün pastası seçimi yapabilirsiniz. Masalarda çiçek süslemeleri varsa düğün pastanızı da çiçeklerle dekore ettirebilir, mekandaki masa süslemesinde inci ya da taşlı dekor parçaları varsa pastanızda da bu tarz detayların yer almasını isteyebilirsiniz.

    Renkli ve gösterişli pastalardan hoşlanıyorsanız düğün konseptinizi baştan aşağı rengarenk çiçeklerle tasarlayabilirsiniz. Pasta seçiminizde de bu detaya yer vererek iddialı çiçekler ile düğün pastanızın ilgi çekmesini sağlayabilirsiniz.

    Sadelikten ve duru seçimlerden hoşlananlar için beyaz ya da krem tonlarında düğün pastası seçimi ideal olacaktır. Pastanızda renkli çiçekler yerine daha soft çiçeklerin yer almasını isteyebilirsiniz.

    Düğün pastası seçiminde dikkat edilecekler arasında pastanın rengi belki de en önemli detaydır. Mekan ve konsepti göz önünde bulundurarak beyaz dışında farklı renklerde düğün pastası da tercih edebilirsiniz.


  • Bu Yazılar da ilginizi çekebilir
    Katlı Düğün Pastası Modelleri
    Katlı Düğün Pastası Modelleri
    2015 Düğün Pastası Modelleri
    2015 Düğün Pastası Modelleri
  • Yorum Yapmak İster misiniz?

    İsim ve mail adresinizi yazın. E-Posta adresiniz gizli kalacaktır.