Bindallı Modelleri | Tesettür Gelinlik Modelleri
Resim Bulunamadı

Bindallı Modelleri

11 Eylül 2015
6.202 views
 • Bindallı Modelleri

  Eski zamanlarda tek kıyafet olması nedeni ile hem gelinlik hem de kına gecesi kıyafeti olarak kullanılan bindallılar artık günümüzde gelenek haline gelmiş kıyafetlerimizden bir tanesidir. Günümüzün moda anlayışı ile yeni ve farklı modellerin sunulduğu bindallı kıyafetlerde klasik olarak kırmızı rengi tercih edilse de farklı renk seçenekleri de bayanların ilgisini çekiyor.

  Bindallı modelleri için hazırlanan kırmızı kaftanlı modellerde kaftan, iç gömlek, şalvar ve fes kullanılmaktadır. Eğer kullanmak istemezseniz fes yerine kırmızı tül de takabiliyorsunuz. Genel olarak bindallı kıyafetlerinde yer alan bu parçalar kıyafetinizin özelliğini de yansıtmış oluyor.

  Geleneğimizin bir parçası olan bindallı elbiseler aynı zamanda kına gecelerinin de vazgeçilmez kıyafetlerinden bir tanesidir. Eğer özel ve unutulmaz bir kına gecesi düzenlemek istiyorsanız bindallı modelleri kullanmayı da unutmamanız gerekir.

  Klasik olarak bindallı için kullanılan renk kırmızıdır. Ancak yeşil, mavi gibi renklerde de bindallı modelleri hazırlanabiliyor. Bu tür bir farklılıkta gelinler kırmızı bindallı kullanıp nedimelerine de farklı renklerdeki bindallıları tercih ediyorlar. Elbette kıyafetinizin yanında aksesuarlarınıza da dikkat etmeniz gerekir. Öncelikle kullanacağınız fes ya da başlığın da aynı renk olmasına dikkat etmeniz gerekir. İç gömleğin üzerinden yelek kullanabileceğiniz gibi sadece kaftan da kullanabilirsiniz. Elbette kıyafetinizle en uygun ayakkabılar da çarıklar olacaktır. Genelde altın ve gümüş renkli çarıklar bindallının altında kullanabileceğiniz en uyumlu çarık modelleri olacaktır.

 • Bu Yazılar da ilginizi çekebilir
  Kına Gecesi Hint Elbiseleri 2015
  Kına Gecesi Hint Elbiseleri 2015
  Reyhan Turhan Tesettür Gelinlik Ve Nişanlık Modelleri
  Reyhan Turhan Tesettür Gelinlik Ve Nişanlık Modelleri
  Kına Abiyesi, Kına Abiye Modelleri
  Kına Abiyesi, Kına Abiye Modelleri
  2015 Kına Elbisesi, Kına Kaftanı Modelleri
  2015 Kına Elbisesi, Kına Kaftanı Modelleri
 • Yorum Yapmak İster misiniz?

  İsim ve mail adresinizi yazın. E-Posta adresiniz gizli kalacaktır.